Seo Optimizasyonu

Seo Optimizasyonu teknik olarak yanlış bir kavram olmasına ragmen; arama olarak yoğun hacim içermesi dolayısıyla böyle bir başlık seçtim; yoksa Seo’nun içerisinde optimizasyon zaten geçmektedir.

Google sayfanızı üst sıralara çıkarmanın yollarından birisi de Seo Optimizasyonu’dur; Seo‘nun Sem’e göre avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilmektedir.

Seo Optimizasyonu

Seo Optimizasyonu

Seo Optimizasyonu Faydaları

Seo’nun faydalarından bahsedecek olursak; en başta organik olarak üst sıralara çıkma ücretli olarak üst sıraya çıkmaya göre daha çok çalışma ve daha kaliteli içerik üretmeyi zorunlu kılmaktadır. Bu biraz zorlu ve uzun bir süreç olsa da; daha sadık kullanıcı kitlesi oluşturmayı mümkün kılmaktadır. Reklamlı yaptığınız bir sayfa kaliteli içeriği olmaması durumunda kullanıcıyı sitede gezdirememekte ve Bounce Rate ( hemen çıkma oranını) yükseltmektedir; fakat Seo’su yapılmış kaliteli bir içerik kullanıcı daha çok sistemde tutmaktadır.

Seo Optimizasyonun dezavantajlarına değinecek olursak; en büyük sıkıntı olarak uzun süreci gösterebiliriz. Kısa vadede sonuç almak isteyen işletmeler Seo’ya yeterince sabredemeyebilirler; Seo için sonuç almaya başlamak için asgari 3-5 ay arasında bir süreci gözden çıkarmak gerekmektedir.

Seo AdWords İlişkisi

Her kaliteli AdWords kampanyası için iyi bir Seo yapılması şartken. ( Kalite puanı için ) Kaliteli bir Seo stratejisi için AdWords kullanmak gerekmez; yani özetleyecek olursak; her kaliteli AdWords çalışması kaliteli Seo içerir; ama her kaliteli Seo kaliteli bir AdWords içermez. ( içermek zorunda değildir. )