Adwords Uzmanı Maaşları

“Çalışmak iyi birşey olsa üstüne para verilmezdi” demişler sözlüklerde. Tabi eminim bu söz Adwords uzmanları için çok geçerli değildir; lakin biz işimizi seviyoruz; yinede işimizi daha kaliteli ve iyi yapmak için biraz duygusallığa ihtiyacımız var; gelin Adwords Uzmanı Maaşları’na bir göz atalım.

Her sektörde olduğu gibi Adwords reklamcılığında da çoğu kişi hakettiği ücreti alamıyor bu bir gerçek; fakat yine de diğer Beyaz Yaka çalışanlarına göre daha fazla para kazandıkları da bir gerçek; özellikle dışardan şirketlere danışmanlık yapan ve portföyünde birkaç şirket bulunduran uzmanların 8-10 bin arası kazanması işten bile değil. Ama sigorta, sosyal haklar, memur olmak filan dediğinize duyar gibiyim; merak etmeyim 10 bin lira alınca özel sağlık siğortası yaptırıyor ve bireysel emekliliğe katılabiliyorsunuz; hem kahverengi takım elbiselerine para vermenize de gerek kalmıyor 🙂

Bir önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi; Adwords’te sertifikalı ve tecrübeli olmak insanı bir kaç adım öne çıkarıyor; bu tecrübenin yıl basamağına göre de ücretlerin artışı gerçekleşiyor.

Adwords Uzmanı Maaşları

Adwords Uzmanı Maaşları

Adwords Uzmanı Maaşları

Araştırma şirketlerinin spesifik olarak Adwords Uzmanlığı ücretleri konusunda bir çalışması olmamakla birlikte son sözü yine piyasa söylemekte.

Ajanslar veya çalışan büyük bütçeli kampanyalarda %2o’lik bir pay almaktalar; tabi bütçe küçük olduğu zaman bu pay tatmin edici olmamakta ve sabit ücretler devreye girmektedir. Sıralayacak olursak; 1-3 yıl, 3-5 yıl ve 5 yıl+ şeklinde bir segmentasyona gittiğimizde:

  • 1-3 yıl arası sertifikalı Adwords Uzmanı 2500-3000 tl
  • 3-5 yıl arası sertifikalı Adwords Uzmanı 3000-5000 tl
  • 5-10 yıl arası sertifikalı Adwords Uzmanı 5000-10000 tl

arası kazanabilmektedir; tabi bu ücretler tekil şirketlerden kazanılan paralar; aynı anda en az 3 şirketin hesabını yönetebilirsiniz; tek ihtiyacınız biraz kahve ve myclientcenter 🙂